kódy

takové menší kódy k mobilům series 60

*#06# - zjištění seriového čísla telefonu / IMEI

*#0000# - zjištění verze vašeho firmwaru

*#2820# - ukáže vám bluetooth adresu vašeho telefonu

*#7780# - uvede telefon do původního nastavení (neměli by se smazat kontakty)

*#7370# - naformátuje paměť telefonu (ztratí se veškeré nastavení, kontakty, SMS..., telefon bude jako novej!) POZOR - používat jen s plnou baterkou nebo s telefonem na nabíječce !!!

Při držení (tužky) při zapínání - měl by být telefon puštěn bez aplikací v tzv. "safeboot" módu

                                                                            nenesu žádnou zodpovědnost za vzniklé škody

 

                                Zkradky BLZ.

 potřebuje-te blzinstaler                             tady máte soubor                 BLZ     

    Instalace
Nakopírujeme soubor .BLZ do kořenového adresáře paměťové karty (to je důležité!) a poté spustíme v telefonu aplikaci Blizzard Instaler, zvolíme hru a instalujeme. Po instalaci se hra objeví v MENU.

Upozornění!
V souboru .BLZ jsou vlastně zkomprimované všechny soubory hry a postupně jak dochází k rozbalování jednotlivých souborů a jejich kopírování, tak současně s tím se soubor .BLZ postupně ´umazává´. Proto je důležité instalaci nepřerušovat a i když to trvá někdy delší dobu a současně zabránit zapnutí spořiče displeje, či automatickému zamknutí klávesnice, jinak se instalace přeruší a výsledkem je, že máme hru z části nainstalovanou a soubor .BLZ již části chybí. Pokračování instalace totiž není možné a tak nezbývá nic jiného, než smazat soubor .BLZ, adresář E:SYSTEMAPPS(název hry) a celou instalaci opakovat od začátku.

Odstranění hry
Hru odstraníme smazáním složky E:SYSTEMAPPS(název aplikace) na paměťové kartě 

                                 

                             N-Gage hry typu složka SYSTEM

               

Potřebujeme samostatnou hru (rozbalenou)

Instalace
Máme složku SYSTEM a v ní jsou dva podadresáře APPS a LIBS (tento adresář někdy nemusí být). Instalaci provedeme tak, že vše co máme v PC ve složce APPS nakopírujeme na paměťovou kartu do E:SYSTEMAPPS a vše co máme v počítači ve složce LIBS nakopírujeme na paměťovou kartu do E:SYSTEMLIBS (knihovny zpravidla přepíšeme). Potom se nám hra zobrazí v MENU. Pokud tomu tak není - restartujeme telefon. Jestliže se nám hra ani pak nezobrazí, máme pravděpodobně špatnou verzi hry (např. některé soubory mohou chybět atd.) a nezbývá nám nic jiného, než si sehnat verzi jinou.

Ostranění hry
Hru odstraníme smazáním složky E:SYSTEMAPPS(název aplikace) na paměťové kartě.


!!!KDYŽ!!!!

KDYŽ dáte do n-gage klasik neco přes USB tak se vám to neoběví  ve správci (manageru)

to je tím že jste to dali do složek.Dejte to normálně volně (mimo složky).

a pak se vám to ukáže ve správci.tak a hotovo

teď by to melo šlapat v pohoďe.

kdybi ne máte mě v kontaktech!!!  :-D  !!!.......

 

Jak odblokovat zablokovanou MMC

   Z důvodu přemnožení příspěvků stejného typu zde na fóru, jsem si dovolil napsat návod, jak nad tímto problémem vyzrát.

   Pokud si zamknete svojí MMC kartu a zapomenete heslo, je zde jednoduché řešení jak nad tímto problémem vyzrát.
Stačí pomocí jakéhokoliv File manažera(nejlépe
freewarového FExploreru) otevřít soubor C://systém/mmcstore. Nejlépe pomocí FExploreru z důvodu funkce Hex editoru. Návod: u FExploreru -> volby -> file -> Hex / text Editor a posledni slovo je prave heslo!!!


   Za tento návod vděčíme Kaprátkovi, protože právě on na to přišel.


   Obdržel jsem zprávu od Gogyho, že pro tento účel existuje prográmek. Jmenuje se MMCPasswordFinder. Program slouží ke zjištění hesla MMC karty. Jde použít pouze pro telefony symbian 7. Neměl jsem bohužel možnost ho vyzkoušet, proto bych byl rád, kdyby ho někdo zde z fóra zkusil a přes SZ mi zdělil jak funguje. Děkuji.

   Diskuze na toto tema probíhá na fóru zde. Přeji hodně úspěchů při odblokaci vaších hesel :-)

 

NÁVOD: Pomóóóóc - blbne mi mobil

    Mnohým z vás se jistě již stalo, že vám ten drahocenný přístroj (už dávno určený nejen pro telefonování) nechtěl z neznámého důvodu nastartovat do provozuschopného stavu nebo se chová velmi podivně. Tento návod by vám měl poradit co můžete zkusit ještě před tím než mobilem hodíte o stěnu a nebo, v lepším případě, navštívíte servis a svěříte jeho opravu "odborníkům".

Popisovat budu převážně řešení pro Series 60 (7650/3650/N-Gage/6600/7610/SX1/...) se zkušeností z N3650 a N-Gage, ale snad se to bude hodit i ostatním s tím, že je to podobné. Odborníci prominou některá triviální řešení, ale jsou i lidi co se v tom tolik nevyznají ;)

 

 

NÁVOD: Cracknutí aplikace

     Určitě jste se někdy setkali s tím, že jste stahli aplikaci, u kter byl přiložen ještě jeden soubor: to byl pravděpodobně crack.........

 Na ten se musí takhle:

1) Jestli je u sisu přibalen soubor *.app musíš ji nahrát do telefonu (přez bluetooth, irda, kabel, čtečku pam. karet) a najít si ji v nejakém souborovém manageru (napr. freewarový FExplorer). dát cut, ->najít složku s aplikaci - C:/system/apps/nazev_aplikace pro uložení v telefonu; E:/system/apps/nazev_aplikace pro uloženáí na kartě, -> paste a přepsat (replace).

2) Jde-li o soubor *.exe (*.exe = většinou keygen.exe, ale může to být i jinak). Ten soubor spusť na PC, vyjede malinké okénko - v něm je políčko IMEI - tam zadáš IMEI (ten zjistíš *#06#), někdy i e-mail (muze byt i vymyšlený;-) a dáš Generate. vyjede ti kód, ten zdáš v aplikaci, objevi se registred a je to;)

3) N-Gage hry typu slozka SYSTEM - Tyto hry jsou zabalene v raru nebo v zipu (popripadne v obojim najednou ). V pocitaci vsechno rozbalis a ziskas tak adresar SYSTEM a v nem 2 adresare - APPS a LIBS. Slozka APPS obsahuje hru a LIBS knihovny pro tuto hru. Opet pripojis N-Gage k PC pres kabel a nakopirujes vse co je ve slozce APPS v PC do telefonu do E:SYSTEMAPPS a vse co je ve slozce LIBS v PC do E:SYSTEMLIBS. Hra se ti objevi opet v Menu. Popripade skus restartovat telefon, nekdy to muze (pry) podelat pametovou kartu.

  • Na prvním místě je třeba identifikovat vážnost situace.

 • Asi nejlehčí případ nastane, když mobil hlásí nedostatek paměti. Není to způsobeno tím, že byste měli nainstalováno příliš mnoho programů a her ani příliš mnoho vyfocených fotek, ale tím, že mobilní telefon má (podobně jako vaše domácí PC) určitou velikost operační paměti, ve které spouští všechny programy a ta bohužel není neomezená. U mobilů s menší velikostí RAM (N7650/3650) je tato situace častější (hodně častá). Prvním možným řešením je ukončit programy, které vám běží tzv. "na pozadí". Učiníte to tak, že podržíte tlačítko pro vstup do menu delší dobu a zobrazí se vám všechny (pozn.: odborníci mi prominou AppMana ;)) běžící programy. Když zde naleznete například běžící Kalendář, Zprávy, Obrázky atp. tak je nejvyšší čas alespoň některé z nich ukončit. Můžete se do daného programu přepnout a ukončit jej standardním způsobem a nebo přímo zmáčknout "C" (tlačítko pro mazání) a program přímo ukončit.
  Pokud zde je zobrazen pouze Telefon, tak je vše v pořádku (tedy až na tu hlášku o paměti) a je potřeba situaci řešit jinak. Nejjednodušším řešením je prostě mobil vypnout a znovu jej zapnout – tím se vyprázdní zacpaná paměť. Doporučuji mobil alespoň jednou za týden takto restartovat právě z důvodu uvolnění paměti.

 • S předchozím problémem úzce souvisí i další možná situace – mobil se vám z ničeho nic prostě restarte (případně sám vypne). Opět u mobilů s méně RAM (N7650/3650) se tato situace objevuje častěji a to právě z důvodů možného totálního zaplnění paměti. Je to způsobeno tím, že když se volná paměť dostane na určitou kritickou hranici, tak se automaticky začnou ukončovat programy v pozadí, ale požadavky na novou paměť mohou přicházet tak rychle, že se nestíhá ukončovat a tak se možná z bezpečnostních důvodů, ale spíše chybným programem, mobil sám "ukončí". Zde není většinou co řešit a stačí mobil nechat nastartovat (případně zapnout ručně) a dále se daným problémem nezabývat.
  Pokud však tato situace nastává příliš často, zkuste některý z dále popsaných kroků.

 • Další varianta jsou takzvané chybové hlášky jako např.: "Aplikace zavřena ...", "Kernell error", "Chyba systému" atp. Zde již obyčejné vypnutí a zapnutí nemusí pomoci (ale chce to zkusit) a pokud se chyba vyskytuje příliš často (několikrát za týden) je potřeba hledat příčinu. Většinou je chyba způsobena nějakou "škaredou" aplikací, která buďto v telefonu byla a špatně se odinstalovala a nebo je ještě v provozu. Hledat takovouto aplikaci není žádná sranda a jeden ze způsobů je použití tzv. "Safe módu". Je to způsob, při kterém mobil nastartuje bez programů třetích stran – to znamená, že se spustí jen programy, které v mobilu mají být a nebyly později doinstalovány. Tento stav se navodí tak, že se mobil vypne – poté se zmáčkne a drží tlačítko Tužtičky (ABC, Shift) a za stálého držení se mobil zapne. Počkáme až mobil úplně nastartuje a poté tlačítko pustíme a jsme tam. Tento stav nijak zvlášť nepoznáte, ale máte maximum volné operační paměti, protože neběží nic co tam nemá co dělat. Pokud se v tomto stavu daná chybová hláška nezobrazuje, tak to může znamenat, že chyba je v nějaké aplikaci co se spouští po startu systému a tu můžeme nalézt ve složce C:SystemPrograms případně na paměťové kartě E:SystemPrograms. Bude jich zde však několik a tak se použije metoda pokus-omyl, kdy se jedna aplikace přesune jinam (do jiného adresáře) a zkusí se nastartovat – když to není ona tak se vrátí a zkusí se jiná.
  Pro souborovou správu lze použít například freeware FExplorer z adresy www.gosymbian.com

  (pozn.: lze ještě použít tvrdší mód tzv.
  "Super Safe mód") • K již vážnějším situacím patří hlášení "Chyba při spouštění přístroje. Kontaktujte prodejce" při startování telefonu, které většinou již neumožní mobil spustit, případně 3x rozsvícení s nápisem NOKIA a zase restart. Některým se podaří nastartovat více pokusy (třeba až 20tým!), ale často se to již běžným způsobem nepodaří. V tomto případě se už jenom snažíme mobil nějak nastartovat a dostat z něj alespoň kontakty a ostatní data. Jako první lze zkusit výše zmiňovaný Safe mód. Když ten nepomůže, tak zkusíme vyndat paměťovou kartu MMC a nastartovat bez ní (nejlépe opět do Safe módu). Když se ani toto nedaří, můžeme ještě zkusit připojit nabíječku (ne jen kvůli tomu, že může být mobil "pouze" vybitý) a podívat se jestli se mobil alespoň nabíjí a když ano, tak zkusit nastartovat při nabíjení. Pokud se podaří nastartovat, tak doporučuji okamžitě zálohovat potřebná data a pustit se do dále popsaného formátu telefonu. Pokud se nastartovat nepodaří, tak je možné data oželet a mobil se také pokusit zformátovat. Když ale o data nechceme přijít tak už asi zbývá navštívit jen Servis a doufat, že tam budou úspěšnější v záloze dat.

 • V krajní situaci přistoupíme k formátu paměti telefonu.

  POZOR – touto operací přijdete o veškerá data v telefonu a proto pokud můžete tak si vše zálohujte!!! (nepřijdete jen o data na SIM a na MMC)

  Před touto operací je doporučeno nejdříve zformátovat v telefonu paměťovou kartu a to z toho důvodu, že se na ní nacházejí části nebo i celé programy, které nemusí po formátu fungovat a nebo můžou poté způsobovat problémy (třeba nejde mobil se zandanou MMC spustit). Formát MMC provedete (nejlépe opět po záloze třeba přes čtečku karet do PC) pomocí Nástroje – Paměť – zde Volby – Formát. pam. kartu. Ještě před formátem si zkontrolujte zda máte dostatečně nabitou baterii (případně lze provést i na nabíječce), protože prázdná baterie uprostřed formátu může taky znamenat konec! Formát telefonu se pak provede tak, že se zadá na klávesnici telefonu kód *#7370# - zobrazí se dotaz zdali to opravdu chcete provést a budete vyzváni k zadání Bezpečnostního kódu (standardně je nastaven na 12345). Poté se mobil restartuje a po několika hrozných minutách čekání mobil nastartuje jako z výroby :D
  Když se vám z nějakého důvodu nedaří kód zadat napoprvé (třeba se mobil stále restartuje), tak to hned nevzdávejte a zkoušejte to stále dokola (třeba na nabíječce, s/bez MMC, …), protože se to časem může podařit (u mne to trvalo téměř 2 hodiny než jsem to stihl celé včas zadat!!!).

 • Pro majitele N6600/7610 (a pravděpodobně i novějších telefonů) existuje ještě jedna možnost formátu, která je často účinná i když předchozí způsob nelze provést. Opět při nabité baterii vypněte mobil. Zmáčknout a držet zelené sluchátko + * (hvězdicku) + 3(def) na klávesnici a k tomu ještě zmáčknout zapínání telefonu. Poté se zobrazí průběh formátování a za několik minut je mobil jako právě sjetý z výrobního pásu ;)
  Podobný způsob lze aplikovat i na mobil Siemens SX1. Pro něj jsou ty tři magická tlačítka červený telefon (zároveň zapnutí) + * (hvězdička) + # (mřížka).

Pokud se vám ani jedním způsobem nepodaří mobil zprovoznit, tak už bohužel zbývá jenom navštívit Servisní středisko či v případě "šedého kousku" přistoupit k reklamaci. Doporučuji se nijak nechlubit tím co jste vše s mobilem provedli, ale prostě oznámit, že mobil (ne)dělá to a to (třeba prostě a jednoduše nejde zapnout) a že nevíte co s tím. Pravděpodobně vám zkusí nahrát nový Firmware což často ihned pomůže a za pár minut máte mobil zpět, ale také se stává, že odejde i nějaká součástka a to potom, již nemusí být "na počkání".

 

 

 KONVERTOVÁNÍ VIDEA (redaktor webu NokiaN70.cz Václav Šperka)

V tomto návodu bych chtěl poradit všem, kteří by chtěli přehrávat svá oblíbená videa ve své nokii n70. Popíšu postup konverze videa v programu mpegable.

1. spusťte mpegable a do pole input pomocí tl. browse nahrajte soubor, který se má konvertovat. V poli output můžete nastavit název a umístění vytvořeného videa

2. V záložce Video encoding nastavte následující parametry: Video bitrate: volitelné, já nastavuji 256 Kbit/s, video codec ITU H.263

3. Přepněte do záložky Audio encoding a nastavte: Audio bitrate: volitelné, moje nastavení je 56 Kbits/s, Audio codec MPEG 4-AAC, zbytek nastavte jak vám vyhovuje

4. V záložce Interporability: zaškrtněte volbu 3GPP, H,263 a AAC

5. V záložce Video preprocessing můžete natavit počáteční a koncový bod videa, po nastavení času je nutné potvrdit stiskem SetIn-Point/ SetOut-Point

6. V záložce Image preprocessing nastavte velikost výsledného obrazu: 352x288

7. Přepněte na záložku Basic I/O a červeným tlačítkem spusťte start encodingSMART MOVIE

1. Instalace: Do telefonu nainstalujte program smart movie a kodek XviD.

2. Pro odemknutí dodávaného konventoru v telefonu spusťte SM a v položce odemknout konventor zadejte request kód, který se zobrazí při prvním spuštění konventoru. Telefon vygeneruje odemykací kód, který zadejte do SM konventoru. Tím je odemčení dokončeno.

3. Postup konvertování: Spusťte SM conventer a pomocí tl. add files/ open nahrajte video, které se má konvertovat.

a. Nastavení počátečního, koncového bodu a rozdělení. Pomocí tl. set start nastavíte počáteční bod videa, posuvníkem v dolní části okna nastravíte požadovaný čas a stisknete Set start. Stejný postu je pro nastravení koncového bodu. Video je možno pomocí tl. split rozdělit, a to vždy na dvě stejné části.

b. Titulky: Můžete konvertovat titulky ve formátech .sub .srt a .txt, pokud je zadáte načíst v konventeru. Druhou možností je titulky nahrát jako další soubor do telefonu.

c. Video settings: V těchto nastaveních je možné nastavit natočení videa landscape (naležato) a portrait (svisle), dále kodek do kterého se má video převést, zde je třeba nastavit XviD encoder, dále se zde nastavuje bitrate videa, nejlepší video bude při nastavení od 112Kbit/s víš.

d. Audio settings: Nejnižší doporučovaná frekvence je 16 000 Hz a bitrate 16Kbit/. Při takovémto nastavení je zvuku dobře rozumět. Optimum je samozřejmě vyšší. Dále zde můžete nastavit zesíléní zvuku oproti vstupnímu.

4. Po provedení nastavení je už jen třeba kliknout na tl. convert a pak konvertované video ze složky smart movie converted files nahrát do telefonu.

5. Ovládání SM v telefonu:
a. V menu vyberte peohlížet soubory/ menu/ hledat soubory, tím se doi databáze načtou videa, která je možno přehrát.

b. V menu možnosti je dobré vypnout zobrazení posuvníku a času při přehrávání.pozn.: Smart movie conventer umí zpracovávat i videa ve formátu .mov a .rm, pokud máte na PC nainstalovány patřičné kodeky.

A to je konec návodu, přeji mnoho zábavy při sledování filmů na telefonu.


Pozor! Nový trojan Doomboot.A pro smartphony Symbian Series 60
Autor: BLADE_01,Symbian: Series 60
Vírus Doomboot.A predstavuje Trójský kůň(typ virusu) distribuovaný s vírusom CommWarrior.B . Okrem cesty akou sa ku vám dostaneš je niečím výnimočný.


Činnosť tohto virusu můžme rozdelit na dvě fáze.

- V 1. fáze sa vírus CommWarrior.B. snaží telefón vypnout vybitím baterie telefonu a to tak, že začne generovat stálý přenos přes Bluetooth. Údajně mu to trvá míň jak jednu hodinu! Jakmile telefon vypneš drív než se to podaří virusu, jen mu tím ušetříš praci a prijdeš o šanci zachránit data uložené v telefonu.

- V 2. fáze vírus Doomboot.A už jen tiše čeká než telefon opět zapneš. Po zapnutí tě však čaká nemilé překvapení. Paměť telefonu (C sa začne bez zeptání, či možnosti zrušení, sama formátovat a tak prídeš napríklad o všechny telefonní čísla, smsky, poznámky a pod.

Jak data zachránit? Máš dvě možnosti:
- zneškodnit nainstalovaný software antivírusem - musíš to stihnout pred vybitím batérie!
- zálohovat si dáta a nechat virus nechat si telefón sformátovat

Tak jako jiné trojské koně, ani Trojan Doomboot se neumí distribuovat sám (vlastnými cestami), proto je přidaný v pirátskych kópiách některých Symbian her(zatím se ví jen o Doom_2_wad_cracked_by_DFT_S60_v1.0.sis ). Je těžké identifikovat tento virus, protože instalace, která nakazila telefon vypadá jako neúspešná, ikonku v menu nezanechá a činnost virusu v seznamu procesů není vivět. Bohužel nemáte žádnou šanci zistit jestli je váš telefon nakazený. Jedinou nádejí je včas nainštalovať(resp. aktualizovat) F-Secure Mobile Anti-virus, který ví jak tento virus odstránit. Jak ho do telefonu dostat přes bluetooth, který je při činnosti virusu zaneprázdněný, ještě není vše ztracené. Antivirus si můžeš stahnout do telefónu i z wapu z
http://phoneav.com/.
 

 
© 2007 všechna práva vyhrazena Larteun.wgz.cz Czech Republick