ze světa mobilů

Hummer smartphone

V období, kdy se hovoří o nadměrné spotřebě Hummeru, který doslova hltá palivo, objevuje se na trhu stejnojmenný smartphone, který dokáže stejně tak dobře „rachotit“ jako originální Hummer.

V období, kdy se hovoří o nadměrné spotřebě Hummeru, který doslova hltá palivo, objevuje se na trhu stejnojmenný smartphone, který dokáže stejně tak dobře „rachotit“ jako originální Hummer. Tato auta mají vysoký točivý moment, takže by si spousta z vás určitě mohla představovat, že nový smartphone bude stejně tak zatraceně výkonný. Nejste daleko od pravdy.

Vysouvací Hummer HT1 přichází ve střední funkční třídě, na rozdíl od „monstra“ 4x4, které patří do té nejvyšší kategorie. Navržen byl francouzskou společností Modelabs. Z dosud známých informací můžu potvrdit charakteristiky jako 2,2“ dotykový TFT displej, 256 000 barev, 2 Mpix kameru, 256MB interní paměť, možné rozšíření o microSD nebo GSM/ GPRS rádio.

Přesto všechno se zdá, že mobil bude patřit mezi ty lepší. Jak vidíte na obrázku, Hummer smartphone bude ve více barevných provedeních – sytě žlutý, klasicky stříbrný nebo třeba vojensky maskovaný. Cena se odhaduje na 8 500 Kč. Pro fandy tohoto automobilu bude zajisté tento zajímavý výrobek nezbytnou nutností výbavy.

foto

                                                                                                                                                       

Jedinečné UMPC od Raon Digital

Everun UMPC, jak ho nazval výrobce, agresivně útočí na konkurenční produkty ultra-mobilních PC. Everun se pyšní speciální QWERTY klávesnicí, která může být dle potřeby používána ve dvou režimech, včetně tradičního.

Everun UMPC, jak ho nazval výrobce, agresivně útočí na konkurenční produkty ultra-mobilních PC. Everun se pyšní speciální QWERTY klávesnicí, která může být dle potřeby používána ve dvou režimech, včetně tradičního. Naleznete zde i šikovná tlačítka ze strany.

Obrazovka má rozměry 4,8“ při rozlišení 800 x 480. Volba procesoru AMD Geode LX800 o frekvenci 500 MHz nebo LX900 o frekvenci 600 MHz je na vás. Korejští designéři se chtěli vyhnout nadměrné velikosti a krátké výdrži baterie, která trápí většinu dnešních UMPC. S cestovní baterií, kterou si můžete zakoupit, máte možnost pracovat s UMPC až 12 hodin, originální baterie přibalená k novému přístroji vydrží necelých 7 hodin. Hmotnost se pohybuje lehce přes půl kilogramu

foto 1

Everun je jedinečný v přístupu k internetu a ukládání dat. Kromě typické Wi-Fi zde naleznete 3G HSDPA modem a WiBro, vše, co využijete na cestách. Nechybí ani Bluetooth. Data můžete ukládat na 30 GB disk, který je však možno rozšířit buďto na 60 GB „klasický“ pevný disk nebo 6 GB SSD disk pro ty, jež nepotřebují tolik místa jako spíše odolnost vůči nárazům.

Do domácích vod korejských vypluje tento produkt již na konci měsíce června, přičemž cena byla stanovena na 700$, což činí asi 15 000 Kč. Posléze se zařízení objeví v Japonsku, kde bude nabízeno v high-end verzi s čipem 600 MHz a 512 MB RAM (maximálně 1 GB) za cenu 902$ (19 400 Kč).

Everun je vybaven vestavěnými stereo reproduktory a funguje tudíž nejenom jako business utilita, ale také jako multimediální přehrávač, vše za podpory Windows XP Home, jež jsou součástí softwarové výbavy. Přístroj bude dokonce v anglických verzích, můžeme tudíž očekávat, že se dostane i na americký a evropský trh.

foto 2

                                                                                                                                                  

Nový stylový Sagem my411x

Tenké a kompaktní telefony jsou v módě a proto s takovým mobilním telefone přichází i výrobce o němž jsme už v našich zemích nějakou dobu neslyšeli. Co nám nová „stylovka“ nabídne?

Tenké a kompaktní telefony jsou v módě a proto s takovým mobilním telefone přichází i výrobce o němž jsme už v našich zemích nějakou dobu neslyšeli. Co nám nová „stylovka“ nabídne?

Nový Sagem nese označení my411x, které je Sagemu sobě vlastní. Jedná se o nástupce staršího modelu my410.x Jak už jsme byli u Sagemu zvyklí již z dřívějších dob, strategie je zaměřena na co nejnižší cenu a to platí i i pro tento nový model.

foto 1

Třípásmový mobilní telefon nabídne kromě klasických základních funkcí, také například MP3, které budete moci uložit na paměťovou microSD kartu. Ta doplní 13MB vnitřní paměť telefonu. Dále se můžeme těšit na fotoaparát se snímacím rozlišením 640x480 zobrazovaných bodů (VGA) a s čtyřnásobným digitálním zoomem. Pro připojení k počítače nám poslouží buď bezdrátová technologie Bluetooth nebo SyncML, který nám umožní připojit Sagem my411x k počítači přes USB kabel. Spojení se světem zajistí WAP 2.0. Funkce telefonu samozřejmě budeme moci rozšířit pomocí Javy, která je v této novince zastoupena ve verzi 2.0.

Designově je telefon výborně propracovaný a výrobce se myslím velmi dobře trefil do evropského vkusu budoucích majitelů tohoto modelu. Evropský vkus schválí určitě i cenu telefonu, která je velmi příjemných 50 liber u britského zastoupení mobilního operátora Oranže. V přepočtu to je něco málo přes dva tisíce korun, což je cena více než přívětivá.

                                

Úspěšná počítačová hra Bulánci míří na mobilní telefony

Sen mnoha hráčů se začíná stávat skutečností. Úspěšná počítačová hra Bulánci  která má v ČR i ve světě statisíce hráčů, míří na displeje mobilních telefonů!

Počítačová hra Bulánci, šířená mezi hráči zdarma, se dá označit za český herní fenomén. Statisíce hráčů podlehly roztomilým polštářům s lidskými rysy, kteří se spolu utkávají v litých bojích s pomocí mnoha zákeřných zbraní. Nyní Bulánci vtrhnou i na pro ně dosud neprozkoumané bojiště - displeje mobilních telefonů.

"Kapesní přístroje budou pro nezávislé tvůrce zajímavým trhem a naší první vlaštovkou na poli mobilních telefonů je konverze hry Bulánci," prozrazuje Lubor Kopecký ze studia SleepTeam Labs, autorů původních Bulánků. V úspěch hry Bulánci na mobilních telefonech věří i Pavel Barák ze společnosti Handjoy, která hru na tuto platformu převádí: "Mobilní Bulánci budou plnohodnotnou hrou, která nabídne ještě víc, než její počítačová sestřička. Hráči se tak mohou těšit na propracované souboje, několik různých zbraní, napínavý multiplayer přes bluetooth nebo třeba novou atraktivní singleplayerovou kampaň."

Bulánci na mobil

Všichni milovníci původní hry si její mobilní verzi budou moci dopřát již v dubnu, kdy je plánováno celosvětové vydání. Nedočkavci si mohou prohlédnout video, které nabízí pár záběrů přímo ze hry samotné.

O společnosti Handjoy
Společnost Handjoy (www.handjoy.cz) byla založena v roce 2005 s cílem produkovat kvalitní mobilní hry pro celosvětové trhy. Od počátku svého založení se Handjoy specializuje na vývoj malých až středně velkých titulů, které mají díky svému silnému námětu potenciál zaujmout každého hráče bez rozdílu věku.

O studiu SleepTeam Labs
Studio SleepTeam Labs (www.sleepteam.cz) vzniklo v roce 1996 s cílem vyvíjet zajímavé nezávislé projekty z oblasti elektronické zábavy. SleepTeam Labs se specializují na nezávislé a volně šiřitelné hry, podporují vývoj alternativních herních technologií a produkují projekty nezávislých talentovaných tvůrců.

                                                                               

 
© 2007 všechna práva vyhrazena Larteun.wgz.cz Czech Republick